Rękawice nitrylowe, lateksowe i winylowe

Podkategorie

Rękawice nitrylowe, lateksowe i winylowe znajdują zastosowanie w przemyśle, motoryzacji, gastronomii, kosmetyce, medycynie, a także podczas prac domowych. Są to rękawice, jednorazowego lub wielokrotnego użytku, które zabezpieczają dłonie przed mikroorganizmami, patogenami i szkodliwymi substancjami chemicznymi. Występują w różnej grubości, kolorze oraz wykończeniu.

Rękawice nitrylowe

Rękawice nitrylowe powstają z nitrylu, czyli kauczuku syntetycznego. Są trwałe, elastyczne i bardzo wygodne, co sprawia, że mogą być wykorzystywane w pracach wymagających precyzji. Nitryl jest materiałem wysoko odpornym na uszkodzenia mechaniczne i dobrze chroni przed substancjami chemicznymi. Jest również materiałem nieuczulającym, dzięki czemu rękawice nitrylowe mogą być używane przez osoby uczulone na lateks.

Rękawice lateksowe

Rękawice lateksowe jeszcze do niedawna należały do najpopularniejszych rękawic ochronnych. Występują w różnych rozmiarach i kolorach. Pomimo obecności na rynku rękawic z innych materiałów, rękawice lateksowe nadal cieszą się dużym zainteresowaniem naszych klientów. Do zalet rękawic lateksowych należy przede wszystkim wygoda użytkowania. Niemal idealnie przylegają do skóry, dzięki czemu znajdują zastosowanie w precyzyjnych pracach montażowych, laboratoriach, podczas wykonywania zabiegów medycznych czy prac ogrodniczych.

Rękawice winylowe

Rękawice winylowe, ze względu na wysoką odporność na tłuszcze, są powszechnie wykorzystywane w pracach gospodarczych i porządkowych. Używane są również w niektórych obszarach służby zdrowia. W przeciwieństwie do rękawiczek lateksowych czy nitrylowych, rękawice winylowe nie przylegają tak dobrze do dłoni, dlatego też nie stosuje się ich w gabinetach czy laboratoriach. Zaletą jest natomiast łatwość w zakładaniu i zdejmowaniu. Rękawice winylowe są wykonane z tworzywa sztucznego, dzięki czemu nie uczulają i mogą być używane przez alergików. W naszej hurtowni artykułów BHP znajdziesz rękawice nitrylowe, winylowe i lateksowe przeznaczone do badań lekarskich, diagnostycznych, wykonywania różnego rodzaju zabiegów i czynności terapeutycznych oraz wielu innych prac wymagających ochrony dłoni przed czynnikami mechanicznymi, mikroorganizmami czy detergentami. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami asortymentu naszej hurtowni BHP.

Jest 14 produktów.

Pokazano 1-14 z 14 pozycji

Aktywne filtry