Blog firmy Mado

Jak dobrać rękawice ochronne? Poznaj podstawowe rodzaje

Rękawice to element odzieży, którego zadaniem jest ochrona dłoni przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi w trakcie wykonywania obowiązków. Wybór konkretnego modelu zależy od tego, jakim warunkom i zagrożeniom musisz stawić czoła. Dobrze dobrane będą bowiem gwarancją komfortowej i bezpiecznej pracy. Zastanawiasz się, jak wybrać rękawice ochronne? W tym artykule wyjaśniamy, jakie są rodzaje ochraniaczy i czym kierować się podczas zakupu.

Więcej

Jak znaleźć wygodne i lekkie buty robocze? Podpowiadamy

Wykonywanie niektórych zawodów wiąże się niestety z pewnymi zagrożeniami. Aby jak najbardziej zminimalizować ryzyko utraty życia i zdrowia, osoby pracujące w wybranych branżach zobowiązane są do noszenia odzieży BHP. Zaliczamy do niej również obuwie robocze. Dobre buty do pracy powinny nie tylko chronić przed uszkodzeniem stopę ich właściciela, ale być również wygodne i lekkie. Jak je znaleźć? Dokładnie na to pytanie odpowiemy w naszym artykule. Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat!

Więcej

Sprzęt ochrony osobistej – wszystko, co musisz o nim wiedzieć!

Zachowanie bezpieczeństwa i higieny pracy jest kluczową kwestią w każdej branży. Niektóre zawody, których praca wiąże się z pewnym ryzykiem, wymagają jednak dodatkowych narzędzi zapewniających bezpieczeństwo. Pracodawca ma obowiązek dostarczyć swoim pracownikom niezbędny sprzęt ochrony osobistej. Czym on jednak konkretnie jest? Jakie rodzaje takich sprzętów wyróżniamy? Tego wszystkiego dowiesz się z lektury naszego dzisiejszego artykułu. Zapraszamy do czytania!

Więcej

Jak wybrać spodnie robocze do pracy na magazynie? Podpowiadamy!

Praca magazyniera wcale nie należy do prostych. Przyjmowanie czy wydawanie towaru często wymaga od Ciebie wiele wysiłku. Dźwigając ciężkie paczki i pracując fizycznie, musisz zadbać o to, by Twoja odzież była komfortowa i umożliwiała Ci poprawne wypełnianie Twoich obowiązków. Zastanawiasz się nad tym, jakie spodnie robocze będą najlepsze do pracy na magazynie? Na co powinieneś zwrócić uwagę przy ich zakupie, aby były strzałem w dziesiątkę? Czytaj dalej, a rozwiejemy Twoje wątpliwości na ten temat!

Więcej

Cover Image

Jakie spodnie robocze do pracy na budowie wybrać? Podpowiadamy!

Praca fizyczna na budowie nie należy do najłatwiejszych. Często jest wykonywana w trudnych warunkach, np. w skrajnie wysokiej lub niskiej temperaturze. Z tego powodu osoby pracujące w tym zawodzie muszą dbać o swoją wygodę podczas realizacji codziennych zadań. Profesjonalna, odpowiednio dopasowana odzież gwarantuje komfort, bezpieczeństwo, a także swobodę ruchów. Podstawowym elementem takiego ubioru są spodnie robocze do pracy na budowie. Zastanawiasz się, czym się kierować wybierając odzież dla pracownika? Wyjaśniamy, na co zwrócić szczególną uwagę i przedstawiamy popularne modele, które spełnią oczekiwania każdego!

Więcej

Cover Image

Jak wybrać dobre oddychające buty robocze?

Robocze obuwie jest ważnym elementem stroju każdego pracownika, którego zawód tego wymaga. Zakup takich butów może się jednak okazać nie lada wyzwaniem, ponieważ wybór jest ogromny. Przede wszystkim jednak muszą one być w pełni funkcjonalne i jak najlepiej spełniać swoją funkcję. Przed zakupem warto jednak dogłębnie zapoznać się z tematem, rodzajami butów i ich cechami. Odpowiednie obuwie powinno spełniać kilka podstawowych zasad, aby zapewnić użytkownikowi jak najlepszą jakość pracy. Czym więc kierować się przy wyborze dobrych oddychających butów roboczych? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w tym artykule!

Więcej