BLOG


Dobre i sprawdzone środki czystości BHP - dlaczego warto w nie inwestować?Produktywność pracowników jest uzależniona również od warunków, w jakich realizują oni powierzone im zadania. Nawet niepozorna pasta BHP do mycia rąk może w dłuższej perspektywie obniżyć jakość pracy, a źle dobrany preparat do mycia podłóg podnieść ryzyko wystąpienia wypadku przy pracy.

Czytaj dalejNa co zwrócić uwagę przy wyborze obuwia BHP?Obuwie BHP jest jednym z podstawowych elementów ubrania roboczego. Chroni nie tylko przed urazami mechanicznymi, ale też przed żrącymi i toksycznymi substancjami. By spełniło wszystkie wymogi i oczekiwania, musi być bardzo starannie dobrane zarówno do wykonywanej pracy, jak i panujących w niej warunków.

Czytaj dalejCo to jest sorbent i w jakim celu się go stosuje?W każdym miejscu pracy jedną z najważniejszych zasad jest dbanie o bezpieczeństwo i higienę pracy oraz bezpieczeństwo pracownika. Podejmowanych jest w tym celu wiele decyzji wielkiej wagi oraz stosowane są różne zabezpieczenia mające na celu minimalizację ewentualnych szkód i zwiększenie ochrony życia i zdrowia pracowników w zakładach pracy. Sorbenty są jednymi z takich właśnie rozwiązań, warto wiedzieć czemu służą i jakie są ich rodzaje.

Czytaj dalejKiedy należy stosować odzież ochronną?Podejmując pracę w zakładzie produkcyjnym lub warsztacie, pracownik zazwyczaj otrzymuje komplet ubrań przeznaczonych do wykorzystania na danym stanowisku. Nie jest to odzież przypadkowa, gdyż jej rodzaj i cechy określają przepisy BHP. W szczególnych warunkach nakładają one na pracodawcę obowiązek zapewnienia podwładnemu tzw. odzieży ochronnej. Czym się ona wyróżnia i kiedy należy ją stosować?

Czytaj dalejRękawice specjalistyczne - różne sposoby ochrony rąkSkóra dłoni jest bardzo delikatna i wymaga skutecznej ochrony. Ręce są szczególnie narażone na działanie szkodliwych czynników. Substancje chemiczne, napięcie elektryczne czy ostre narzędzia mogą nieodwracalnie uszkodzić kończyny górne oraz przyczynić się do powstanie nieestetycznych blizn. Rękawice specjalistyczne stanowią doskonałą barierę dla tego typu zagrożeń.

Czytaj dalejDlaczego tak ważne jest oznakowanie BHPPrzepisy prawa w Polsce są dość restrykcyjne, jeżeli chodzi o zasady BHP. Nie bez powodu. Regulują one normy postępowania, maksymalizując bezpieczeństwo pracowników. Najważniejsze zakazy, nakazy, ostrzeżenia i informacje przekazywane są na tabliczkach montowanych w zakładach pracy, ale też w przestrzeniach publicznych.

Czytaj dalej