Blog firmy Mado

Jakie spodnie robocze do pracy na budowie wybrać? Podpowiadamy!

Praca fizyczna na budowie nie należy do najłatwiejszych. Często jest wykonywana w trudnych warunkach, np. w skrajnie wysokiej lub niskiej temperaturze. Z tego powodu osoby pracujące w tym zawodzie muszą dbać o swoją wygodę podczas realizacji codziennych zadań. Profesjonalna, odpowiednio dopasowana odzież gwarantuje komfort, bezpieczeństwo, a także swobodę ruchów. Podstawowym elementem takiego ubioru są spodnie robocze do pracy na budowie. Zastanawiasz się, czym się kierować wybierając odzież dla pracownika? Wyjaśniamy, na co zwrócić szczególną uwagę i przedstawiamy popularne modele, które spełnią oczekiwania każdego!

Więcej

Jak wybrać dobre oddychające buty robocze?

Robocze obuwie jest ważnym elementem stroju każdego pracownika, którego zawód tego wymaga. Zakup takich butów może się jednak okazać nie lada wyzwaniem, ponieważ wybór jest ogromny. Przede wszystkim jednak muszą one być w pełni funkcjonalne i jak najlepiej spełniać swoją funkcję. Przed zakupem warto jednak dogłębnie zapoznać się z tematem, rodzajami butów i ich cechami. Odpowiednie obuwie powinno spełniać kilka podstawowych zasad, aby zapewnić użytkownikowi jak najlepszą jakość pracy. Czym więc kierować się przy wyborze dobrych oddychających butów roboczych? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w tym artykule!

Więcej

Cover Image

Czapka przeciwuderzeniowa a przepisy BHP

Czapki przeciwuderzeniowe znane są również pod nazwą czapek antyskalpowych. Ich podstawowym zadaniem jest ochrona głowy pracownika przez uderzeniem z boku bądź z góry. Zarówno czapki przeciwuderzeniowe, jak i hełmy ochronne bardzo często stanowią element odzieży roboczej, dzięki któremu pracownik nie poniósł obrażeń, przez które mógłby nawet stracić życie. W wielu branżach czapka przeciwuderzeniowa stanowi podstawowy i obowiązkowy element stroju roboczego.

Więcej

Cover Image

Jak wygląda odzież ostrzegawcza BHP?

Praca w trudnych warunkach terenowych, a szczególnie w miejscach, gdzie występuje ograniczona widoczność wymaga tego, aby pracownicy posiadali odpowiednie zabezpieczenie. Jednym z nich jest odzież ostrzegawcza, której kolorystyka oraz elementy odblaskowe pozwalają na zwiększenie ich widoczności nawet podczas deszczu.

Więcej

Cover Image

Odzież BHP antyelektrostatyczna. Kiedy warto jej uzywać?

Bezpieczeństwo i higiena pracy są podstawą każdego zawodu. Normy ujmują bardzo różne wymagania i obowiązują i pracodawców, jak i pracowników. Opracowywane są na podstawie licznych sytuacji, które zdarzają się na różnych stanowiskach.

Więcej

Cover Image

Czym jest obuwie operacyjne? 

Obuwie operacyjne to specjalistyczne obuwie zaprojektowane z myślą o lekarzach i pracownikach służb medycznych. Ze względu na swoją specyfikę może być wykorzystywane na blokach operacyjnych.

Więcej