Blog firmy Mado

Cover Image

Jak wygląda odzież ostrzegawcza BHP?

Praca w trudnych warunkach terenowych, a szczególnie w miejscach, gdzie występuje ograniczona widoczność wymaga tego, aby pracownicy posiadali odpowiednie zabezpieczenie. Jednym z nich jest odzież ostrzegawcza, której kolorystyka oraz elementy odblaskowe pozwalają na zwiększenie ich widoczności nawet podczas deszczu.

Więcej

Cover Image

Odzież BHP antyelektrostatyczna. Kiedy warto jej uzywać?

Bezpieczeństwo i higiena pracy są podstawą każdego zawodu. Normy ujmują bardzo różne wymagania i obowiązują i pracodawców, jak i pracowników. Opracowywane są na podstawie licznych sytuacji, które zdarzają się na różnych stanowiskach.

Więcej

Cover Image

Czym jest obuwie operacyjne? 

Obuwie operacyjne to specjalistyczne obuwie zaprojektowane z myślą o lekarzach i pracownikach służb medycznych. Ze względu na swoją specyfikę może być wykorzystywane na blokach operacyjnych.

Więcej

Cover Image

Zastosowanie czyściwa warsztatowego 

Jak sama nazwa wskazuje, czyściwo jest przeznaczone do czyszczenia. Nazywa się je także sorbentami. Czyściwa warsztatowe to specjalistyczne produkty, które mogą być produkowane z różnych włóknin, makulatury, celulozy albo makulatury połączonej z celulozą.

Więcej

Cover Image

Środki ochrony oczu i twarzy dla spawaczy 

Spawanie jest niebezpieczną dla naszego zdrowia czynnością. Jeżeli spawacz nie posiada odpowiednich środków ochrony oczu i twarzy, może to doprowadzić do powstania trwałych uszkodzeń oczu, oparzeń skóry spowodowanych rozpryskami, a także przyczynić się do rozwoju poważnych chorób płuc.

Więcej

Cover Image

Najważniejsze elementy ubioru spawacza

Zawód spawacza to zawód podwyższonego ryzyka. Oznacza to, że jego wykonywanie wymaga użycia odpowiedniego sprzętu oraz zabezpieczenia, które zapewni pracownikom bezpieczną pracę bez zagrożenia dla zdrowia i życia.

Więcej