Hełmy i czapki przeciwuderzeniowe

Podkategorie

Czapki przeciwuderzeniowe i hełmy ochronne należą do tych artykułów BHP, które bardzo często ratują życie, kiedy wydarzy się wypadek podczas pracy. Przyjmuje się, że nawet 12% zgłaszanych wypadków na stanowisku pracy ma konsekwencje w postaci urazów głowy. Są to urazy szczególnie niebezpieczne i bardzo często stanowią bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia. Hełmy ochronne i czapki przeciwuderzeniowe w wielu branżach stanowią obowiązkowy element wyposażenia pracownika. Wszędzie tam, gdzie obowiązek noszenia hełmu lub czapki przeciwuderzeniowej obejmuje pracowników, np. na placu budowy, obejmuje również osoby postronne czy wykonujące inne zadania. Warto oczywiście pamiętać także o innych elementach odzieży ochronnej.

Co to jest czapka przeciwuderzeniowa?

Czapki przeciwuderzeniowe, zwane również czapkami antyskalpowymi, zapewniają podstawową ochronę głowy przed obrażeniami mogącymi powstać na skutek uderzenia z góry lub z boku. Czapki tego rodzaju wyglądem przypominają zwykłe czapki letnie i zimowe, jednak muszą spełniać wymagania normy EN 812. Czapki przeciwuderzeniowe są wzmacniane wytrzymałym tworzywem ABS oraz wyposażone w gąbczastą wkładkę amortyzującą uderzenia. Mogą być noszone wszędzie tam, gdzie nie ma konieczności używania hełmu ochronnego. 

W naszej internetowej hurtowni artykułów BHP kupisz czapki przeciwuderzeniowe, kaptury pod hełmy oraz hełmy ochronne w szerokim wyborze rodzajów i kolorów. Dbając o ochronę głowy, warto również zainteresować się ochroną uszu, szczególnie możemy Państwu polecić zatyczki przeciwhałasowe. 

W przypadku tych wszystkich artykułów oferujemy produkty renomowanych marek, takich jak Uvex czy Portwest, doskonałe do zastosowań w środowiskach wymagających skutecznej ochrony głowy. Ponadto, w naszej ofercie znajdziesz osłony twarzy oraz kompletne zestawy do ochrony głowy składające się z hełmu o wysokiej gęstości, doczepianych ochraniaczy słuchu, ochrony szyi oraz wymiennej przyłbicy. Zachęcamy do zapoznania się z pełnym asortymentem naszych artykułów BHP do ochrony głowy.

Jest 15 produktów.

Pokazano 1-15 z 15 pozycji

Aktywne filtry