Ochrona słuchu

Utrata słuchu to jedna z dysfunkcji, na jakie są narażeni pracownicy wielu zakładów przemysłowych i warsztatów. Jest ona konsekwencją długiego i/lub częstego przebywania w środowisku o wysokim poziomie hałasu. Znaczną liczbę decybeli emitują nie tylko maszyny produkcyjne, ale również urządzenia, pojazdy i elektronarzędzia stosowane w terenie. Zalicza się do nich np. młot pneumatyczny czy maszyna do mielenia ścinanych gałęzi. Ochrona słuchu jest istotna nie tylko ze względu na możliwość pogorszenia lub utraty słuchu – hałas wpływa również na inne układy organizmu, w tym nerwowy. Prowadzi też do pogorszenia zdolności koncentracji i zaburzeń równowagi.

NAUSZNIKI I ZATYCZKI OCHRONNE

Ochrona słuchu jest stosunkowo prosta, bowiem wymaga jedynie odizolowania tego narządu zmysłu od źródła dźwięków. Do tego celu doskonale nadają się zatyczki przeciwhałasowe dostępne w naszej ofercie. Zatyczki mogą być jedno- lub wielorazowe, zależnie od tego, czy pracownik korzysta z nich stale, czy też są użytkowane okazjonalnie. Do dłuższego użytkowania polecamy zatyczki ze sznurkiem lub na pałąku. Rozwiążą one problem ciągłego poszukiwania małych akcesoriów. Sklep Mado oferuje również zatyczki bez sznurka, przeznaczone do umieszczania w specjalnych dozownikach. Takie urządzenia umieszczone przy wejściu do hali lub warsztatu zapewnią dostęp do środków ochrony każdemu pracownikowi oraz gościom. Ochrona słuchu może być też realizowana za pomocą nauszników. Specjalne konstrukcje kształtem przypominają słuchawki audio. Dzięki miękkiej obudowie doskonale przylegają do ciała, skutecznie tłumiąc dźwięki o dużym natężeniu. Polecamy też nasze rękawice robocze i inne środki ochrony osobistej.

Subcategories

  • Zatyczki przeciwhałasowe
    <p>Pracownicy warsztatów, brygad remontowo-budowlanych i wielu zakładów przemysłowych narażeni są podczas codziennej pracy na głośne dźwięki, które mogą powodować pogorszenie lub nawet całkowitą utratę słuchu. Jednym z artykułów BHP, który może temu zapobiec, są <strong>zatyczki przeciwhałasowe</strong>. W naszym sklepie znajduje się szeroki wybór tych produktów: elastyczne wkładki do uszu z pianki poliuretanowej, łatwe w myciu zatyczki wielorazowego użytku montowane na sznurku, a także zatyczki na pałąku z wymiennymi końcówkami. Udostępniamy również dozowniki do dystrybucji zatyczek, umożliwiające szybki dostęp do zatyczek przeciwhałasowych każdemu zainteresowanemu – zarówno pracownikowi, jak i osobie wizytującej zakład – który potrzebuje wygodnego, a jednocześnie skutecznego sposobu na ochronę słuchu.</p> <p>Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem zatyczek przeciwhałasowych. Polecamy również nasze inne produkty przeznaczone do ochrony przed szkodliwymi warunkami pracy, na przykład <a href="https://mado.com.pl/1381-polmaski-i-maski-pelnotwarzowe">maski pełnotwarzowe</a> i półmaski do zatrzymywania pyłów i drobnoustrojów.</p>
  • Nauszniki

Jest 19 produktów.

Pokazano 1-19 z 19 pozycji
Aktywne filtry