Filtry i pochłaniacze

FILTRY PRZECIWPYŁOWE

Filtr przeciwpyłowy jest najważniejszym elementem każdej maski przeznaczonej do ochrony dróg oddechowych. Parametry tego wymiennego wkładu decydują zarówno o skuteczności maski, jak i o jej przeznaczeniu. Filtry mają specjalne oznaczenia, które wskazują na wielkość zatrzymywanych zanieczyszczeń. Im wyższy jest ten wskaźnik, tym drobniejsze cząsteczki pozostają na jego powierzchni. Filtr przeciwpyłowy ma ograniczoną żywotność, a zapełniony zanieczyszczeniami – traci swoją skuteczność. Dlatego konieczna jest jego okresowa wymiana. Nasz sklep BHP online oferuje między innymi filtry klasy P2 i P3, a także specjalne filtry Sundstrom, która zabezpieczają przed związkami organicznymi i rozpuszczalnikami.

POCHŁANIACZE DO MASEK

W naszym asortymencie znajduje się również szeroki wybór pochłaniaczy do masek, przeznaczonych do mocowania w maskach wielokrotnego użytku. W zależności od modelu pochłaniacze mogą zapewniać skuteczną ochronę przed różnymi rodzajami gazów i oparów: organicznymi o temperaturze wrzenia powyżej 65°C (rozpuszczalniki, węglowodory, alkohole), nieorganicznymi (chlor, siarkowodór, cyjanowodór) oraz kwaśnymi (dwutlenek siarki, fluorowodór). Zachęcamy do zapoznania się z charakterystyką poszczególnych produktów w naszej ofercie.

Zapraszamy również do poznania innych grup artykułów BHP dostępnych w naszym sklepie, których celem jest ochrona oczu i twarzy.

Filtry i pochłaniacze

Subcategories

Jest 17 produktów.

Pokazano 1-17 z 17 pozycji

Aktywne filtry