Ochrona słuchu  jest 14 produktów

Utrata słuchu to jedna z dysfunkcji, na jakie są narażeni pracownicy wielu zakładów przemysłowych i warsztatów. Jest ona konsekwencją długiego i/lub częstego przebywania w środowisku o wysokim poziomie hałasu. Znaczną liczbę decybeli emitują nie tylko maszyny produkcyjne, ale również urządzenia, pojazdy i elektronarzędzia stosowane w terenie. Za...

Utrata słuchu to jedna z dysfunkcji, na jakie są narażeni pracownicy wielu zakładów przemysłowych i warsztatów. Jest ona konsekwencją długiego i/lub częstego przebywania w środowisku o wysokim poziomie hałasu. Znaczną liczbę decybeli emitują nie tylko maszyny produkcyjne, ale również urządzenia, pojazdy i elektronarzędzia stosowane w terenie. Zalicza się do nich np. młot pneumatyczny czy maszyna do mielenia ścinanych gałęzi. Ochrona słuchu jest bardzo ważna nie tylko dla samej zdolności słyszenia. Hałas wpływa również na inne układy organizmu, w tym na układ nerwowy. Prowadzi też do pogorszenia zdolności koncentracji i zaburzeń równowagi.

Nauszniki i zatyczki ochronne

Ochrona słuchu jest stosunkowo prosta, bowiem wymaga jedynie odizolowania tego narządu zmysłu od źródła dźwięków. Do tego celu doskonale nadają się zatyczki przeciwhałasowe dostępne w naszej ofercie. Zatyczki mogą być jedno- lub wielorazowe, zależnie od tego, czy pracownik korzysta z nich stale, czy też są użytkowane okazjonalnie. Do dłuższego użytkowania polecamy zatyczki ze sznurkiem lub na pałąku. Rozwiążą one problem ciągłego poszukiwania małych akcesoriów. Sklep BHP online oferuje również zatyczki bez sznurka, przeznaczone do umieszczania w specjalnych dozownikach. Takie urządzenia umieszczone przy wejściu do hali lub warsztatu zapewnią dostęp do środków ochrony każdego pracownika i gościa. Ochrona słuchu może być też realizowana za pomocą nauszników. Specjalne konstrukcje kształtem przypominają słuchawki audio. Dzięki miękkiej obudowie doskonale przylegają do ciała skutecznie tłumiąc dźwięki o dużym natężeniu. Polecamy też nasze rękawice robocze i inne środki ochrony osobistej.

Więcej
stron
pokaż 1 - 6 do 14 produktów
pokaż 1 - 6 do 14 produktów