Ochrona rąk  jest 177 produktów

Ręce są podstawowym i najważniejszym narzędziem pracy w każdym zawodzie. To one trzymają przyrządy, zanurzają się w wodzie z detergentem, mają kontakt ze środkami chemicznymi i rozgrzanymi lub wychłodzonymi powierzchniami. Ochrona rąk jest priorytetowym zadaniem na każdym stanowisku pracy. Dlatego jednym z podstawowych artykułów BHP są rękawice ...

Ręce są podstawowym i najważniejszym narzędziem pracy w każdym zawodzie. To one trzymają przyrządy, zanurzają się w wodzie z detergentem, mają kontakt ze środkami chemicznymi i rozgrzanymi lub wychłodzonymi powierzchniami. Ochrona rąk jest priorytetowym zadaniem na każdym stanowisku pracy. Dlatego jednym z podstawowych artykułów BHP są rękawice robocze. Producenci oferują wiele ich odmian, a różnorodność jest uwarunkowana zapotrzebowaniem wielu gałęzi przemysłu. Rękawice robocze muszą być bowiem odporne na warunki, w jakich są wykorzystywane, dlatego nie są produktami uniwersalnymi.

Rękawice robocze i specjalistyczne

Najczęściej wykorzystywanymi na wielu stanowiskach pracy, a także w gospodarstwach domowych są rękawice lateksowe, nitrylowe i z PCV. Te tworzywa sztuczne wykazują odporność na wodę i chemiczne artykuły BHP do czyszczenia. Dlatego zdają egzamin przy sprzątaniu, w przetwórstwie spożywczym, gastronomii, ogrodnictwie i w innych tego typu branżach. Rękawice z tworzyw mają różną grubość, dlatego mogą być dobierane do potrzeb i stopnia agresywności czynników zewnętrznych, przed którymi mają chronić dłonie. Inną grupę produktów stanowią rękawice robocze z dzianiny. Pełnią one dwie funkcje: chronią dłonie przed chłodem i zabezpieczają przed urazami mechanicznymi. Większość tego typu produktów ma dodatkowe wzmocnienia na palcach, a ich specjalną odmianę stanowią rękawice częściowo powlekane tworzywem. Polecamy również rękawice specjalistyczne – antyprzepięciowe, antywibracyjne, metalowe, kwasoodporne, monterskie i kilka innych.

Więcej

Podkategorie

 • Rękawice dziane/tkaninowe
 • Rękawice...
 • Rękawice nitrylowe,...
 • Rękawice ocieplane i...
 • Rękawice powlekane
 • Rękawice skórzane i...
 • Rękawice spawalnicze
 • Rękawice specjalistyczne

  Rękawice robocze są niezbędnym środkiem ochrony osobistej na niemal każdym stanowisku pracy. Chronią przed skaleczeniami i otarciami, zabezpieczają przed destrukcyjnym działaniem środków chemicznych oraz ograniczają kontakt z wodą. Są też pomocne w utrzymaniu wysokiego poziomu higieny np. podczas przygotowywania potraw z surowych produktów. W większości prac wystarczającą ochronę rąk zagwarantują rękawice z lateksu lub PCV. W niektórych dziedzinach jednak niezbędne są rękawice specjalistyczne. W tej kategorii produktów znajdziesz wiele modeli takich rękawic. Są one przeznaczone do pracy przy urządzeniach elektronicznych i instalacjach elektrycznych, przy maszynach w ruchu, kwasach i innych agresywnych substancjach chemicznych. Polecamy rękawice żaroodporne, metalowe i chroniące przed uderzeniami. W innej kategorii mamy rękawice robocze dla spawaczy. Na uwagę zasługują też modele dla monterów, pozbawione zakończeń palców. Dzięki takiej konstrukcji chronią dłonie przed skaleczeniem, a jednocześnie usprawniają łączenie kabli czy wkręcanie nakrętek.

 • Napulśniki
stron
pokaż 1 - 6 do 177 produktów
pokaż 1 - 6 do 177 produktów