Ochrona oczu i twarzy  jest 86 produktów

Twarz i oczy to najwrażliwsze części ciała, dlatego ich ochrona wymaga szczególnej troski. Nawet niewielki odprysk drewna podczas obróbki czy pojedyncza iskra może trwale uszkodzić oko i przyczynić się do pogorszenia lub utraty widzenia. Pracownik z taką dysfunkcją nie może wykonywać wielu rodzajów prac. Jednym z najczęściej wykorzystywanych śro...

Twarz i oczy to najwrażliwsze części ciała, dlatego ich ochrona wymaga szczególnej troski. Nawet niewielki odprysk drewna podczas obróbki czy pojedyncza iskra może trwale uszkodzić oko i przyczynić się do pogorszenia lub utraty widzenia. Pracownik z taką dysfunkcją nie może wykonywać wielu rodzajów prac. Jednym z najczęściej wykorzystywanych środków zabezpieczania wzroku są okulary ochronne. Zależnie od konstrukcji i materiału, z którego zostały wykonane, można je stosować w pracy ze środkami chemicznymi, iskrzącymi narzędziami, wysokimi temperaturami czy pyłem.

Okulary ochronne, gogle i akcesoria

Okulary ochronne to szeroka grupa produktów, których poszczególne rodzaje są przystosowane do pracy w konkretnych warunkach. Podstawową różnicą pomiędzy goglami i okularami jest sposób ich przylegania do twarzy. Gogle są wyposażone w specjalne obudowy tworzywa sztucznego lub gumy. Zapewniają one szczelność pomiędzy szybkami okularów a profilem twarzy. Dzięki temu do oka nie przedostaje się nawet najmniejszy opiłek czy iskra. Polecamy też gogle z elastycznym, regulowanym paskiem, który ułatwia solidne mocowanie na twarzy.
Okulary ochronne zabezpieczają wprawdzie narząd wzroku przez urazem, ale zdarzają się sytuacje, kiedy dostaje się do niego zanieczyszczenie. Do jego usuwania polecamy specjalne myjki. Niewielkie buteleczki zawierają przyjazny oczom płyn, dzięki któremu można szybiku usunąć ciało obce. Sklep BHP online oferuje także nakładki do gogli i specjalne przeciwodpryskowe osłony twarzy, a dla spawaczy – maski spawalnicze. Zastępstwem dla osłon i okularów może też być maska pełnotwarzowa, która dodatkowo chroni drogi oddechowe użytkownika.

Więcej

Podkategorie

  • Gogle ochronne
  • Myjki do oczu i twarzy
  • Nakładki ochronne
  • Okulary i gogle dla...
  • Okulary ochronne

    Okulary ochronne są zaliczane do grupy podstawowych środków ochrony osobistej BHP. Stosuje się je w większości zawodów, w których występuje chociażby niewielkie ryzyko uszkodzenia wzoru w efekcie wykonywanych czynności zawodowych. Uszkodzenie to może mieć charakter mechaniczny lub powstać na skutek długiego oddziaływania ostrego światła. Dlatego okulary ochronne zalecane są nie tylko spawaczom i pracownikom stolarni, ale również osobom, które wiele godzin spędzają przy komputerze. W naszym asortymencie znajdują się tradycyjne modele dla mechaników i pracowników warsztatów. Są one wykonane z tworzyw sztucznych o wysokiej odporności. Mamy również wzory z ciemnymi soczewkami, które chronią przez intensywnym światłem i promieniami słonecznymi. Poprawiając jakość widzenia w pełnym słońcu, zmniejszają ryzyko wypadku. W asortymencie znajdziesz okulary z soczewkami kolorowymi, lustrzanymi, przeźroczystymi, z miękkim noskiem, odporne na zarysowania, w wielu wzorach. Polecamy też okulary ochronne typu gogle, przeznaczone m.in. dla spawaczy.

  • Osłony twarzy
  • Akcesoria
stron
pokaż 1 - 6 do 86 produktów
pokaż 1 - 6 do 86 produktów