Artykuły BHP – ochrona głowy jest 39 produktów

Artykuły BHP, których celem jest ochrona głowy, mogą być stosowane jako zabezpieczenie przed urazami mechanicznymi oraz przed skutkami oddziaływania warunków atmosferycznych. Dla pracownika przy maszynie w ruchu najważniejsze będzie uchronienie włosów przed wciągnięciem w mechanizm. Robotnikowi budowlanemu bardziej potrzebny jest hełm ochronny, ...

Artykuły BHP, których celem jest ochrona głowy, mogą być stosowane jako zabezpieczenie przed urazami mechanicznymi oraz przed skutkami oddziaływania warunków atmosferycznych. Dla pracownika przy maszynie w ruchu najważniejsze będzie uchronienie włosów przed wciągnięciem w mechanizm. Robotnikowi budowlanemu bardziej potrzebny jest hełm ochronny, który zapewni amortyzację spadających materiałów czy narzędzi. Podczas pracy na słońcu przed udarem ochroni kolorowa czapka baseballowa z daszkiem. W naszym sklepie z artykułami BHP znajdziesz środki ochrony głowy na każdą okazję.

Czapki przeciwuderzeniowe i czepki

Jednym z rodzajów produktów w tej kategorii są czapki przeciwuderzeniowe. Wyglądem przypominają typowe baseballówki, jednak są znacznie wytrzymalsze i zapewniają ochronę podobną do hełmów. Swoje właściwości zawdzięczają wewnętrznej skorupie, która jest wykonana z tworzywa ABS. Alternatywą dla czapek jest hełm ochronny, którego konstrukcja amortyzuje uderzenia nawet ciężkich przedmiotów. Osobom, które pracują w miejscach o wysokim zagrożeniu dodatkowo oferujemy specjalne czapki pod hełmy. Są one wykonane z ocieplanej tkaniny i przeznaczone do pracy na zewnątrz budynków. Polecamy też jednorazowe czapki papierowe. Zwiększają one poziom higieny, jeśli z hełmu korzysta wielu gości. W warunkach zimowych ochrona głowy polega na zapewnieniu jej komfortu termicznego. Do tego celu proponujemy czapki z dzianiny, polaru oraz kominiarki. W asortymencie znajdziesz również czepek jednorazowy, czepek z siatki i inne nakrycia głowy do pracy w gastronomii lub przetwórstwie spożywczym.

Więcej

Podkategorie

  • Czepki
  • Hełmy i czapki...

    Plac budowy jest jednym z bardziej niebezpiecznych miejsc pracy, w którym na urazy narażone jest nie tylko ciało robotnika, ale również głowa. Spadające części materiałów budowlanych, narzędzia, gwoździe i inne przedmioty mogą być przyczyną poważnych wypadków, a w konsekwencji nawet inwalidztwa czy śmierci. Aby zapobiec takim zdarzeniom, konieczne jest zastosowanie środków BHP, takich jak hełm ochronny czy czapki przeciwuderzeniowe. Cechą charakterystyczną obu tych produktów jest utwardzona powierzchnia. Zabezpiecza ona skórę głowy i czaszkę przed skutkami, jakie niesie za sobą uderzenie upadających przedmiotów. Czapki i hełmy mają też dodatkowe wewnętrzne wyłożenie, dzięki któremu są bardziej komfortowe i lepiej amortyzują wstrząsy. Każdy hełm ochronny w naszym asortymencie spełnia normy przewidziane dla tego typu artykułów BHP. Do zabezpieczania głowy polecamy też inne produkty, takie jak czepek jednorazowy czy czapka kominiarka.

  • Czapki letnie i zmiowe
stron
pokaż 1 - 6 do 39 produktów
pokaż 1 - 6 do 39 produktów