Artykuły BHP – ochrona dróg oddechowych jest 45 produktów

Zapewnienie pracownikowi środków ochrony BHP jest obowiązkiem każdego pracodawcy. Odnosi się on nie tylko do zakupu odzieży roboczej, ale również do zabezpieczenia innych części ciała i organów wewnętrznych. Zabezpieczyć należy m.in. drogi oddechowe, często narażone na działanie szkodliwych czynników zawodowych. Występują one w takich miejscach ...

Zapewnienie pracownikowi środków ochrony BHP jest obowiązkiem każdego pracodawcy. Odnosi się on nie tylko do zakupu odzieży roboczej, ale również do zabezpieczenia innych części ciała i organów wewnętrznych. Zabezpieczyć należy m.in. drogi oddechowe, często narażone na działanie szkodliwych czynników zawodowych. Występują one w takich miejscach jak: stolarnie, lakiernie, fabryki środków chemicznych oraz inne pomieszczenia, w których powietrze nasycone jest pyłem lub mgłą. W tej kategorii nasz sklep oferuje artykuły BHP, których zadaniem jest ochrona dróg oddechowych przed szkodliwymi czynnikami środowiska pracy.

Maski przeciwpyłowe i filtry

Podstawowym środkiem ochrony dróg oddechowych jest maska wyposażona w filtr przeciwpyłowy. W naszym asortymencie znajduje się kilka typów tego produktu. Jednym z najbardziej zaawansowanych technicznie produktów jest maska pełnowarzowa, której zadaniem jest nie tylko zabezpieczenie dróg oddechowych, ale również ochrona oczu. Mają one współczynnik ochrony kilkadziesiąt razy wyższy od wymaganej normy. Polecamy też całe zestawy do ochrony dróg oddechowych, na które składa się półmaska oraz zestaw filtrów o różnym przeznaczeniu. Ochrona dróg oddechowych jest też niezbędna dla pracowników, którzy mają kontakt z bakteriami lub wirusami. Dedykujemy im uniwersalne maski chirurgiczne oraz półmaski higieniczne. Aby zapewnić dłużą żywotność i pełną skuteczność masek, sklep BHP online oferuje wymienne filtry przeciwpyłowe i pochłaniacze do masek.

Więcej

Podkategorie

  • Półmaski i maski...

    Maski są najskuteczniejszym i najczęściej stosowanym środkiem ochrony dróg oddechowych. Zależnie od potrzeb konkretnego stanowiska pracy wykorzystuje się różne rodzaje tych artykułów, przystosowane do zatrzymywania pyłów, drobnoustrojów i rozpylonych w powietrzu substancji. Poszczególne rodzaje masek są wyposażone w filtr przeciwpyłowy o określonych parametrach. W efekcie różnią się od siebie stopniem ochrony. Najbardziej zaawansowana technologicznie jest maska pełnotwarzowa. Jej konstrukcja pozwala na osłonięcie całej powierzchni twarzy włącznie z oczami. Zapewnia ona kompleksową ochronę pracownikowi, który przebywa w pomieszczeniu nasyconym szkodliwymi substancjami. W asortymencie mamy również rozmaite półmaski. Są one przeznaczone do celów higienicznych, a także do osłony przed skutkami smogu i zapylenia np. w warsztatach stolarskich. Specjalną odmianę stanowią maski chirurgiczne, które chronią przed czynnikami minimalnego ryzyka. Wszystkie produkty z naszej oferty mają niezbędne atesty.

  • Filtry i pochłaniacze

    Filtr przeciwpyłowy jest najważniejszym elementem każdej maski przeznaczonej do ochrony dróg oddechowych. Parametry tego wymiennego wkładu decydują zarówno o skuteczności maski, jak i o jej przeznaczeniu. Filtry mają specjalne oznaczenia, które wskazują na wielkość zatrzymywanych zanieczyszczeń. Im wyższy jest ten wskaźnik, tym drobniejsze cząsteczki pozostają na jego powierzchni. Filtr przeciwpyłowy ma ograniczoną żywotność, a zapełniony zanieczyszczeniami – traci swoją skuteczność. Dlatego konieczna jest jego okresowa wymiana. Nasz sklep BHP online oferuje między innymi filtry klasy P2 i P3, a także specjalne filtry Sundstrom, która zabezpieczają przed związkami organicznymi i rozpuszczalnikami. Polecamy również uniwersalne pochłaniacze do masek, które mogą być mocowane w wielu różnych modelach tych produktów. Pochłaniacze zapewniają ochronę przed gazami i oparami chemicznymi wielu substancji. Zapraszamy też do poznania innych grup naszego asortymentu, których celem jest ochrona oczu i twarzy.

stron
pokaż 1 - 6 do 45 produktów
pokaż 1 - 6 do 45 produktów